Ettevõtjate ümarlaud ühendas Tapal ettevõttekülastuse ja küberturvalisuse teema

4. juunil toimus Tapal järjekordne Lääne-Virumaa ettevõtjate ümarlaud, kus seekord keskenduti praktilisele küberturvalisusele ettevõtte vaatest. Päev tõi kokku 24 osalejat eri valdkondadest ning ühendas ettevõttekülastuse ja arutelu selle üle, kuidas ettevõtted saavad küberriske paremini ennetada ja oma valmisolekut tugevdada.

    Ettevõtjate ümarlaua päev algas LV Mehhatroonika külastusega Tapal. Osalejatel oli võimalus tutvuda ettevõtte uue hoone ja tegevuskeskkonnaga ning saada vahetum pilt ühe kohaliku tööstusettevõtte arengust. Külastuse käigus tutvustati ka ettevõtte enda toodet Halukas ning räägiti sellest, kuidas on jõutud oma toote arendamiseni. See andis osalejatele hea võimaluse kuulda lähemalt tootearendusest, ettevõtte kasvuloogikast ja sellest, kuidas tööstusettevõte saab lisaks teenuse pakkumisele arendada ka oma toodet. Ettevõttekülastus andis päevale praktilise alguse ja lõi hea tausta edasisteks aruteludeks.

    Pärast külastust jätkus programm Tapa Kultuurikojas, kus koolitusosa viis läbi Aleksandr Miina. Arutelu keskendus sellele, millele peaks ettevõte küberturvalisuse vaatest tähelepanu pöörama, kuidas mõelda riskide ennetamisele, ligipääsude haldamisele, varundamisele ja valmisolekule olukordadeks, mis võivad häirida ettevõtte igapäevast toimimist.

    Teema kõnetas osalejaid hästi, sest küberturvalisus ei ole enam ammu ainult IT-valdkonna küsimus. See puudutab järjest enam ettevõtte juhtimist, töökorraldust ja igapäevast toimepidevust. Just seetõttu oli fookus praktilistel tähelepanekutel ja lahendustel, mida ettevõtted saavad oma töös kohe arvesse võtta.

    Ümarlaud tõi kokku mitmekesise osalejaskonna. Esindatud olid nii tööstus- ja teenusettevõtted kui ka avaliku sektori ja arenduspartnerite esindajad. Haridusvaldkonnast osales Tallinna Tehnikakõrgkool. Selline formaat loob hea võimaluse nii kogemuste vahetamiseks kui ka uute kontaktide tekkeks.

    Lääne-Viru Omavalitsuste Liit tänab kõiki osalejaid, LV Mehhatroonikat võõrustamise eest ning Aleksandr Miinat sisuka koolituse eest. Ettevõtjate ümarlaudadega jätkatakse ka edaspidi, et tuua ettevõtjateni praktilisi teadmisi, tugevdada koostööd ja hoida Lääne-Virumaa ettevõtlusvõrgustikku aktiivsena.

    Lääne-Virumaa ettevõtjate ümarlaud korraldati maakondliku ettevõtlusarendusprojekti „Lääne-Virumaa tööstusalade arendamine ja ettevõtlikkuse tõstmine“ raames. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu struktuurfondide toel meetmest „Piirkondliku ettevõtlus- ja elukeskkonna arendamine“. Projekti eesmärk on edendada piirkonna ettevõtlusvõrgustikke, tõsta ettevõtlikkust ja toetada tööstus- ning teenusmajanduse arengut Lääne-Virumaal.

    Fotogaleriid 4. juunil Tapal toimunud ettevõtjate ümarlauast saab vaadata siit.