Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vahelduv
Täna 0..4°C
  vahelduv
Homme 0..4°C
  vahelduv
Ülehomme -2..3°C
      est   eng  
 
esmaspäev 19. november 08:57
Esilehekülg Uudised
30. nov 08:51

Roela ootab jõule käbimajas avatava jõulumaa ja -laadaga rahvamajas

Detsembri esimesel nädalal avaneb Roela käbimajas ja selle ümbruses nädalaks jõulumaa, kus peamiselt Vinni valla lasteaedade ja algklasside õpilased saavad päkapikkude ja teiste muinasjuttude tegelastega mänge mängida ja looduses päkapikurajal matkata.


   „Ühe grupi programm kestab umbes paar tundi ja selle sees on metsamatk koos mängude ja tegevustega, vihjete abil kommikoti otsimine loodusest, meisterdamine käbimajas,“ tutvustas jõulumaad Roela lasteaia õpetaja Gerli Kanna. Külastuse lõpetuseks pakuvad päkapikud käbimajas lastele kooki ja teed. Roela aktiivsed naised on käbimajas lastele jõulumaad korraldatud umbkaudu kümme aastat.

   10. detsembril kell 10  avab Roela rahvamajas uksed juba traditsiooniks saanud Roela jõululaat.

Laadal müüakse erinevaid kaupu, alates kohalike käsitöömeistrite toodangust ning lõpedades toidukraami ja maiustustega. Laadakülastajatel on võimalik osta nii suupärast kui ka leida sobiv jõulukink, osaleda jõululoteriil ja oksjonil. „Loteriiks toovad inimesed käsitööesemeid, hoidiseid ja muud head-paremat. Oksjonile ootame koduseid küpsetisi, mille alghinna määrab meister. Oksjoni tulu annetavad korraldajad Nukitsamehe mängumaja heaks,“ rääkis ürituse üks korraldajaid Roela raamatukogu juhataja Tiina Alavere. Laadapäeva juhib ja oksjonihaamrit hoiab Margus Abel.

    Korraldajad MTÜ Roela Kodukant, Roela rahvamaja ja raamatukogu on mõelnud neilegi, kes soovivad lähenevateks pühadeks midagi oma kätega meisterdada, avades õpitoad lastele ja täiskasvanutele, kus soovijad saavad juhendajate abil ehteid ja kingitusi valmistada. Jõulumeeleolu loovad jõulutantsudega rahvamaja tantsurühm „Sõbratarid''.

 

Hilje Pakkanen

Vinni vallavalitsus

30.11.2017


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee