Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vahelduv
Täna -1..4°C
  vahelduv
Homme -1..4°C
  vahelduv
Ülehomme 1..5°C
      est   eng  
 
kolmapäev 21. november 11:33
Esilehekülg Uudised
13. nov 12:01

Vinni Espitsjoonil püsis pinge viimase katseni

Robootikavõistlus IV Vinni Espitsjoon tõi 11. novembril Vinni-Pajusti Gümnaasiumisse võistlema kaheksa kolmeliikmelist tiimi kuuest koolist üle Eesti: Tartu Kesklinna Kooli, Tartu Herbert Masingu Kooli, Rakke Kooli, Väike-Maarja Gümnaasiumi, Tamsalu Gümnaasiumi ja Vinni-Pajusti Gümnaasiumi.

Rõõmu ja lusti jagus mitme tunni jagu ning nii mõnedki võistlejad jõudsid lisaks programmeerimisele ja roboti katsetamisele osa võtta ka paralleelselt toimuvast RC (radio controlled) mudelautode võistusest.

Võistluspinget jagus liialdamata kuni viimase võistkonna viimase katseni, kui Tamsa Juunioride tiim  lükkas neljandale kohale tartlaste Konnajalakreemikoogilabidavarrepikendusjuhe ning eelviimase katsega napsas endale teise koha võistkond Tamsa 1.

Neljandat aastat järjest võidutses naabermaakonnast külla tulnud Tartu tiim This Is Made Of
Bricks, eesotsas pikaaegse liidri Liis Rossneriga.

"Neli aastat oleme pidanud väikest ja sõbralikku võistlust Vinni Espitsjooni  kui sõprade kokkusaamist. Järgmisel aastal tähistame oma esimest juubelit ning eesmärk on korraldada robootikavõistlus, mida Vinni vallas varem nähtud ei ole," kommenteeris võistlust korraldaja Mai Pitsner.


Edastas: 

Hilje Pakkanen 

13.11.2017

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee