Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 16..22°C
  vihm
Homme 16..22°C
  selgevihm
Ülehomme 16..20°C
      est   eng  
 
esmaspäev 20. august 08:12
Esilehekülg Uudised
02. okt 00:00

Rägavere, Laekvere ja Vinni valla ühine tulešõu ja ühisloits

 Kolmapäeval, 4.oktoobril algusega kell 17 toimub Lääne-Virumaal Pajustis Vinni valla esisel alal Rägavere, Laekvere ja Vinni valla külade ühine tulešõu ja ühisloits „Loitsime vallad üheks!".

 

 

 

Tegemist on kingitusega Eesti Vabariigile 100. juubeliks. Kingituse idee sündis mõttest, et meie kolme valla jaoks on see ajalooline hetk, kus meie valdade elu tahes-tahtmata muutub - Rägavere ja Laekvere liituvad ja Vinni vald suureneb – ning et seda võiks kogu rahvaga tähistada. Saatku kolme valla rahvast edaspidigi ühises vallas hea energia ja head mõtted - see on selle õhtu mõte ja sisu.

Sel õhtul ei ole esinejaid ega publikut: peategelased oleme me ise ehk elanikud Laekvere, Rägavere ja Vinni valla 75 külast ja alevikust. Sündmusplatsiks on vallamaja esisel haljalal mahamärgitud vallakaart, mille külapesades ja valla piiridel toimub tegevus ja liikumine teadmamees Tõnu Talimaa juhtimisel. Üritus jäädvustatakse õhust ja maast videosse ning jääb mälestuseks-kingituseks Eestile. 

Õhtu algab kell 17st tõrvikute jagamisega külade esindajatele ning rahva ja külade esindajate jagamisega külapesadesse ja valla piirile murule mahamärgitud kaardil. Korraldajate sooviks on kõigil, kel võimalik, tulla kella 17-st kohale - suurenevas Vinni vallas on 75 asulat ning inimeste jagamine piirile ja külapesadesse võtab omajagu aega. Kell 18-ks peaksime olema jõudnud niikaugele, et rahvas on koos õueküünaldega piirile laiali jaotatud ja külade esindajad vallamaja esisel haljasalal külapesades kohad sisse võtnud.

Kell 18 algab tulešõu ja ühisloits. Tegevused  ja liikumised Tõnu Talimaa juhtimisel toimuvad nii külapesades kui vallapiiridel. Platsil juhendavad inimesi Pajusti klubi tantsijad. Tuleohutuse eest hoolitseb Roela Tuletõrje Selts.

Õhtu lõpus pakutakse kõigile külasuppi.

Ürituse kestus-  u. 2,5 tundi.

Üritust toetab Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp, Laekvere, Rägavere ja Vinni vald.

Transport: valdades liiguvad vallabussid.

Parkimine: Vinni vallamaja parklates ja ümbritsevatel tänavatel. Tartu mnt-l parkimist ei toimu. 

Head inimesed, küladest ja alevikest! Tulge kohale! Pange õueriided selga, kummikud jalga, võtke kaasa õueküünal ja hea tuju! Saame kokku ja üksteisega tuttavaks! Teeme ära! 

Soovime, et igast külast oleks sel õhtul keegi oma koduküla esindamas. Palun võtke ühendust (Urmas Lindloga tel 5190 2201 või Hilje Pakkaneniga tel 55659396), et endast teada anda.Allikas: Laekvere valla uudised


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee