Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna -1..5°C
  lorts
Homme 0..4°C
  lorts
Ülehomme -1..3°C
      est   eng  
 
esmaspäev 10. detsember 15:23
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus Artiklid, ülevaated

Artiklid, ülevaatedTervishoiutöötajate keskmine ja mediaantunnipalk ületavad palgaalammäärasid

Tervise Arengu Instituudi iga-aastase uuringu järgi oli osalise- ja täistööajaga töötavate arstide keskmine brutotunnipalk ilma lisatasudeta tänavu märtsis 10,78 eurot, kasvades aastaga 6,6 protsenti. Õendustöötajate ja hooldajate keskmine brutopalk ilma lisatasudeta oli vastavalt 5,47 ja 3,11 eurot tunnis, tõustes aastaga õendustöötajatel 9,8 protsenti ja hooldajatel 13,9 protsenti.

Arstide ja õdede arvus ei ole olulisi muutusi toimunud

Tervise Arengu Instituudi kogutud andmed näitavad, et 2014. aasta novembris töötas Eestis 4418 arsti ja 7551 õde. Võrreldes 2013. aastaga ei toimunud arstide ja õdede arvus mullu olulisi muutusi.

Läbitud viljatusravi tsüklite arv on vähenenud, kulud on jäänud samale tasemele

Tervise Arengu Instituudi täna avaldatud statistika järgi maksis Haigekassa eelmisel aastal viljatusravi kulude katteks välja 1,478 miljonit eurot ning 2013. aastal 1,473 miljonit. Kuigi kulud kokku oluliselt suurenenud ei ole, siis kulukomponente eraldi vaadates on näha, et suurenenud on menetlustoimingute (14%) ja raviteenuse kulud (5%).

OECD värske statistika võimaldab võrrelda riikide tervishoiukulutusi

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) avaldas oma andmebaasis riikide tervishoiukulude 2013. aasta andmed, mis pakub häid võimalusi võrrelda muutusi erinevates riikides.

Tallinnas kogunevad 29. mail Euroopa riikide esindajad, et arutada HIV-i testimise strateegiaid

Eksperdid ja esindajad Euroopa Komisjonist, Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskusest (ECDC), Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa esindusest, rahvatervise instituutidest, ülikoolidest ning kodanikuühendustest üle Euroopa kogunevad sel nädalal Tallinnas, et arutada HIV-i testimise strateegiaid.

Haiglate erakorralise abi vajajate arv kasvab jätkuvalt

Möödunud aastal osutati haiglates erakorralist arstiabi kokku 482 231 korral, see on 2,3% enam kui 2013. aastal. Kui 2013. aastal võrreldes 2012. aastaga pöördumiste arv veidi vähenes (0,3% võrra), siis 2014. aastal jätkus varasematele aastatele sarnane patsientide arvu kasv.

Istumine teeb südamele liiga – istumine on uus suitsetamine!

Liikumine on võimalus osutada oma kehale ja vaimule hindamatu teene, mida keegi teine meie eest teha ei saa

Aktiivsete veredoonorite arv on Eestis oluliselt kasvanud

Eestis käis eelmisel, 2014. aastal, vereloovutusi andmas kokku 36 255 inimest. Kui mullu võrreldes 2013. aastaga doonorite üldarv vähenes ligi kolme protsendi võrra, siis pikemat perioodi arvestades on aktiivsete veredoonorite arv oluliselt kasvanud, näitab Tervise Arengu Instituudi täna avaldatud statistika

Uuring: igapäevasuitsetamine on vähenenud, ülekaalulisus kasvab

Tervise Arengu Instituudis arutleti kuidas lõpetada tuberkuloosiepideemia
Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee